Background

Дали е сигурен SignorBet? Кои се методите за депонирање?


Казиното SinyorBet е многу популарно онлајн казино кое нуди различни видови игри и спортско обложување. Оваа страница е во сопственост на Betgames Group и работи од 2018 година. Седиштето на локацијата е на Кипар, но исто така работи под лиценца од Курасао. Од своето лансирање, SignorBet стана добро познато име во индустријата поради многу причини. На пример, играчите можат да уживаат во одлични бонуси кога го прават својот прв депозит на оваа платформа!

Методи за депонирање на SinyorBet

●Кој е минималниот износ на депозит?
lКако можам да депонирам?
lКои опции за плаќање се достапни?

Постојат повеќе начини за депонирање во SignorBet, вклучувајќи ги Qiwi и WebMoney. Ако не сте запознаени со овие системи, не грижете се! Подолу ќе ги објасниме детално:
Минималниот износ на депозит е $10, а максималниот е $100.
Депозитите не се прифаќаат во друга валута освен американски долари, па ако немате банкарска сметка или кредитна картичка во САД, ова може да ви биде проблем.
Начините на плаќање се разликуваат во зависност од тоа во која земја живеете: ако сте од САД или Канада, дозволени се само депозити на Visa и MasterCard; Ако живеете во Европа или Австралија / Нов Зеланд (и некои други земји), достапни се и опции како што се Skrill (порано Moneybookers) и Neteller.
SinyorBet нема да наплаќа дополнителни трошоци кога користите кредитна картичка како начин на депозит; сепак, кога плаќате преку PayPal или Skrill/Neteller, ќе има некои дополнителни такси кои се разликуваат кај секој давател на плаќање.

Опциите за плаќање се како што следува.

●Минимален износ на депозит: $10
●Максимален износ на депозит: $100.000 (ова е максималниот износ за сите е-паричници)
Начините на плаќање вклучуваат Qiwi и WebMoney, кои се сигурни опции за депонирање средства на вашата сметка. Тие исто така имаат голем број на предности што ги прават побезбедни од другите начини на плаќање како што се Skrill или PayPal.
Може да користите Visa, MasterCard, Qiwi и WebMoney.

Visa и MasterCard се најпопуларните начини на плаќање во светот. Можете да ги користите за депонирање во многу онлајн казина, но тие имаат и некои недостатоци - тие се скапи (повеќе од 1% од вашиот депозит) и високи такси за повлекување (2%).
Qiwi е помалку популарен, но сепак широко се користи од руските играчи, кои го претпочитаат затоа што е бесплатен и не треба да давате чувствителни информации како што се информациите за вашата банкарска сметка или број на кредитна картичка кога го користите овој начин на плаќање. Недостаток е што депозитите направени преку Qiwi одземаат до 15 минути за да се обработат од SinyorBet Casino и потоа можете да играте со вашите добивки! Ова може да биде фрустрирачко ако сте нетрпеливи како мене...

WebMoney се користи во Русија и други земји од поранешниот Советски Сојуз; сепак, неговата популарност драстично опадна од нејзиниот врв во 2007-2008 година кога беше еден од најдобрите начини за онлајн коцкарите од овие региони (како мене) да пристапат до нивните омилени игри без никаква мака бидејќи тогаш немаше многу опции. „
Една од предностите на користењето на Qiwi и WebMoney е тоа што тие се многу брзи системи за плаќање.
Можете да користите Qiwi и WebMoney. Една од предностите на користењето на Qiwi и WebMoney е тоа што тие се многу брзи системи за плаќање. Овие две се популарни во Русија, Украина и други земји во Источна Европа каде што е лиценциран SignorBet.

Овие се исто така лесни за употреба; Само внесете ги вашите лични податоци на нивната веб-страница пред да започнете да се обложувате на вашите омилени спортски тимови или игри! Ако ова ви е прв пат, можете да го погледнете и нашиот водич за тоа како да депонирате користејќи Qiwi.
Друга предност е тоа што и двата начини на плаќање ги чуваат сите трансакции од измамници поради безбедносни карактеристики како што е автентикација со 2 фактори (2FA) која бара мобилни телефони на корисниците за секоја трансакција направена преку нивната платформа.
Веб-страницата има неколку основни опции за депозит од кои можете да изберете за да го направите вашиот прв депозит на платформата за казино и спортско обложување.

Важно е да знаете дека страницата има неколку основни опции за депозит од кои можете да изберете за да го направите вашиот прв депозит на платформата за казино и спортско обложување. Можете да користите Qiwi и WebMoney: Една од предностите на користењето на Qiwi и WebMoney е тоа што тие се многу брзи системи за плаќање. Меѓутоа, доколку немате искуство со користење на овие начини на плаќање, постои уште една опција за вас - кредитни картички (Visa / MasterCard). Додека минималниот депозит е 10 долари, за депонирање со кредитни картички или е-паричници како Skrill или Neteller ќе биде потребна почетна инвестиција од 20 долари бидејќи тие имаат повисоки провизии за трансакции од другите.

Сајтот има неколку основни опции за депозит од кои можете да изберете за да го направите вашиот прв депозит на платформата за казино и спортско обложување. Минималниот износ на депозит е $10, а максималниот е $100.

Prev Next